Проведення енергоаудиту будівель і підприємств

Найважливіше і головне повідомлення цього тексту: Україна — енергозалежна держава, але ми в силах це змінити через енергомодернізацію. Будинки й підприємства нашої країни можуть бути енергоефективними, це — головна і пріоритетна задача на найближчі 10 років точно. Щоб це сталося, потрібно максимально правильно і кваліфіковано впроваджувати рекомендації по енергомодернізації.

Про енергоаудит багато говорять, але проводити його не поспішають. Користь і необхідність здаються гранично чіткими, тим не менш, існує навколо теми багато питань.

Визначимо, що таке енергоаудит і кому він потрібен

Енергоаудит — це обстеження об'єктів нерухомості для визначення їх енергоефективності та для розробки рекомендацій, спрямованих на зменшення витрат на енергію. Проводити Енергоаудит необхідно для будівель держустанов, житлових будинків, ОСББ, шкіл, дитсадків, ТЦ, підприємств та інших будівель. З 2019 року, згідно із законодавством, енергоаудит обов'язковий для всіх будівель і споруд СС2 і СС3 державної і при ремонтах/реконструкції комунальної власності.

Енергоаудит — це економія енергії, тепла і фінансів. Він допомагає знайти і усунути енергетичні втрати, скоротити витрати на комунальні послуги, зробити перебування в будівлі або підприємстві комфортніше.

Процедура енергоаудиту може бути:

  • первинною — перший енергетичний аналіз;
  • черговою — плановий захід (1 раз в 5 років);
  • позачерговою — виявлені проблеми і є занепад енергоефективності підприємства/будівлі.

Результат енергоаудиту — Звіт по енергоаудиту, в ньому описується поточний стан, прописується план необхідних заходів для поліпшення енергоефективності, а також прогнози і можливі джерела фінансування.

Законодавчий аспект

Крім економії, енергоаудит потрібен, щоб дотримати умови чинного Закону України

  • «Про енергозбереження»,
  • «Про електроенергетику»,
  • «Про метрологію та метрологічну діяльність»,
  • «Про архітектурну діяльність»,
  • «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування»,
  • «Про основи містобудування».

Запам'ятайте, замовляти Енергоаудит можна тільки у енергоаудитора!

Тільки експерт, який пройшов спеціальну державну атестацію, здатний і в праві проводити Енергоаудит.

Спеціаліст оглядає будинок або підприємство, оцінює фізичний стан конструкції та інженерних систем, вимірює ефективність споживання енергії і пропонує кроки, які потрібні для термомодернізації. У нього для цього є всі знання, вміння і інструменти.

Де взяти ресурси на обстеження

Керівник будь-якого підприємства, бюджетного в тому числі, задається питанням: звідки взяти фінансування? Так, це важливе питання. У нас вже діють державні програми підтримки, такі як «Теплі кредити», «Енергодім», які передбачають відшкодування до 70% від суми, витраченої на енергомодернізацію будівлі. Потрібно розуміти, що ці інвестиції окупаються вже в перший рік, економія на оплатах комунальних послуг сягає 40%.

Тому, вважаю, що доцільність і ефективність впровадження енергомодернізації на сьогоднішній день очевидна. Україна може бути енергонезалежною державою, ми можемо економити енергоресурси країни, ресурси підприємств і будівель, питання тільки часу, бажання і наших спільних зусиль.

Також буде корисно

Куди рухаємося? Мої принципи управління компанією

Кожен день відповідаємо на питання: куди рухатися по життю далі, які плани, цілі...

Оцінка частки при виході одного з засновників

ТОВ — найбільш поширена організаційно-правова форма юридичної...